Ознайомитися з цінами 👉
geotecstil.pdf [367.11 Kb] (завантажений: 11)
Геотекстиль – універсальний будівельний матеріал, який використовується в різноманітних сферах життя: він подовжує строк служби дорожнього покриття, зміцнює фундамент будівлі, покращує дренажну конструкцію системи водовідводу.
Геотекстилем (геотканиною) називають спеціальну полімерну тканину, в яку можуть додаватись волокна рослинного або тваринного походження і яку виготовляють голкопробивним або термоскріпленним способом. Як ми вже казали, її найчастіше використовують при будівельних роботах, особливо тих, які мають стосунок до розподілу ґрунтів і фільтрації води. Далі ми розглянемо детальніше особливості використання цього матеріалу, його різновиди і конкретні сфери застосування.
Сфери застосування геотекстилюЯк вже було зазначено, геотканина має такі властивості, як висока міцність матеріалу, щільність і еластичність. Тому він широко застосовується у різноманітних сферах:
• Відвід вод і дренаж. Встановлена система водовідводу з ґрунту, на якому розташовуються різноманітні конструкції, збільшує їх міцність і надійність, продовжує строк їх служби.
• Геотекстиль запобігає заливанню дренажних труб, і в такий спосіб підвищує ефективність їх роботи.
• Фільтрація ґрунтових вод. Ця тканина здатна ефективно очищати ґрунтові води від глини і піску. Вода безперешкодно протікає через грунт і не забруднюється його частинками. За рахунок того, що грунт не вимивається, підвищується його несуча здатність, а також надійність фундаменту і всієї конструкції.
• Захист конструкцій від потрапляння в їх підземну частину коріння рослин, великих та гострих уламків гірських порід – усього, що може пошкодити систему.
• Розподіл ґрунтів і різноманітних насипних матеріалів. При такому розподілі знижується розхід матеріалів, а також стає неможливим їх перемішування між собою і з грунтом.
• Армування. Коли ви вкладаєте в фундамент будь-яких споруд геотекстиль, це сприяє тому, що навантаження на конструкції розподіляється оптимально: зменшується усадка і деформаційні впливи. Міцність при розтягненні у геотекстиля складає 15 кН/м., а умовний модуль деформації складає до 35 кН/м.
Геосинтетичні матеріали просто незамінні при встановленні дренажних систем, облаштуванні стічних комунікацій, будівництві тунелів, укладці фундаментів та ін. Тому сфера застосування геотекстилю дуже широка: промислове і житлове будівництво, гідротехнічне будівництво, ландшафтний дизайн.
Геотекстиль дуже потрібний у транспортному будівництві: при його застосуванні значно зменшуються витрати на щебінь та пісок, збільшується несуча здатність дорожнього полотна, за рахунок чого збільшується його надійність та експлуатаційний строк. Знижується ризик виникнення на дорозі тріщин, просадок, вибоїн та інших можливих дефектів.
Використання того чи іншого різновиду геотекстилю напряму залежить від виду робіт, які необхідно буде виконати. Матеріал обирається із врахуванням необхідних для роботи якісних характеристик, зокрема – щільності.
Наведемо приклад. Для дренажної системи потрібно використовувати геотканину із щільністю 200-300 г./м3. Функції геотекстилю при облаштуванні дренажної системи: запобігання дифузії у воду щебеню, просідання грунту і заливання дренажних труб. Найкраще з цими функціями справляється термос кріплений геосинтетичний матеріал, в основі виробництва якого лежить первинна сировина.
Властивості геотекстилю:- Він має високу стійкість до впливу агресивних хімічних речовин;
- В його структурі не може виникати пліснява і грибок;
- Великий діапазон температури, за якої він може експлуатуватися: від мінус шістдесяти до плюс ста десяти градусів за Цельсієм;
- Високий коефіцієнт пружності, а відтак – хороша опорна (армуюча) здатність;
- Геотекстиль продається у вигляді рулонів різноманітної довжини і ширини, тому підібрати потрібні вам параметри полотна буде легко.