Набридло спостерігати, як після дощу дачна ділянка вкривається калюжами, які до того ж повільно сохнуть? Не сприймайте це як даність, насправді це проблема, але вона долається дуже легко, навіть без залучення спеціалістів! В даній статті ви знайдете докладну інструкцію з монтажу лінійного поверхневого водовідводу.
Вашій ділянці обов'язково потрібен водовідвід, якщо ви спостерігаєте наступні ситуації:
- поблизу будинку постійно накопичується вода, що може спричиняти зсув стін і навіть нищення опорних конструкцій;
- над підвалом утворюються калюжі, будівля затоплюється і в ній з’являється пліснява;
- на городі спостерігається накопичення води, через надлишок вологи гинуть рослини;
- на стежках також часто утворюються калюжі, неможливо пройти, не замочивши ноги.
Погодьтесь – досить неприємні, а деколи навіть небезпечні ситуації, які не слід залишати без уваги. Ефективна система поверхневого лінійного водовідводу справляється зі всіма ними.
ЯК ЦЕ ПРАЦЮЄ?Основними компонентами водовідвідної системи поверхневого лінійного типу є:
- жолоби
- дощоприймачі
- піскоприймачі
- каналізація.
Жолоби або лотки водовідводні – це своєрідна «транспортна магістраль», по якій дощова вода рухається до каналізації. Ці елементи конструкції установлюються, як правило, на 3-5 мм. нижче землі. Завдяки цьому решітки жолобів захищаються від механічних пошкоджень, та й ви не будете об них спотикатись.
Жолоби виготовляють з різноманітних матеріалів, найбільш популярні з яких – це морозостійкий пластик, полімер бетон та армований фібро бетон. Від того, який матеріал ви оберете, залежить ціна, строк експлуатації та стійкість жолобів до механічних впливів
Дощоприймачі мають вигляд контейнерів з кришкою-гратами. Їх встановлюють в місцях зливу дощової води з дахів будинків. Матеріал використовується різний – від пластику до чугунка. Піскоприйомники відфільтровують з дощової води різноманітне сміття – землю, пісок, камінці та ін. Їх встановлюють перед каналізацією з метою її захисту від засмічення.
Каналізація, як всім добре відомо, - це ємність, де накопичується вода, фекальні маси, та інші побутові відходи.
Окрім перечисленних вище елементів водовідводу існують також інші допоміжні елементи, такі як піддони, газонні решітки.
ЩО ВАМ ЗНАДОБИТЬСЯ ДЛЯ МОНТАЖУ?Як ми вже говорили, монтаж такої конструкції не є складним у виконанні, потрібно мати лише необхідні інструменти, прості навички в будівельній справі і трішки вільного часу.
Інструменти, які вам знадобляться: киянка, відбійний молоток , кельма, будівельний рівень, зубило і молоток, розчин бетону, елементи водовідвідної конструкції , штикова лопата, мотузка та кілочки.